KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12994567
*
nr 1299 4567
Max Hellberg
(1907-1976), Sverige
Oljemålning, Blomster stilleben. Signerad. Olja på duk, 83x60cm
Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2020
kl 19:17:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/1 21:10:49
1
100 kr
5/1 19:30:20
2
200 kr
6/1 15:37:22
3
300 kr
6/1 15:39:24
2
300 kr
6/1 15:39:24
3
300 kr (Budbetjänt)
6/1 18:13:55
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Max Hellberg
Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Läs mer om Max Hellberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomster stilleben max hellberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41
*
Max Hellberg
Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Max Hellberg
nr 1299 4567
Max Hellberg
(1907-1976), Sverige
Oljemålning, Blomster stilleben. Signerad. Olja på duk, 83x60cm
Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/1 21:10:49 | 1 | 100 kr |
5/1 19:30:20 | 2 | 200 kr |
6/1 15:37:22 | 3 | 300 kr |
6/1 15:39:24 | 2 | 300 kr |
6/1 15:39:24 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
6/1 18:13:55 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Max Hellberg
Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Max Hellberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomster stilleben max hellberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41